Neden İKÇÜ?

Neden İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ?

İzmir’in genç üniversiteleri arasında yer alan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, kurulduğu 2010 yılından bu yana, evrensel değerleri ulusal değerlerle harmanlayarak, milli, manevi ve etik yönleri güçlü, özgüveni yüksek, donanımlı bireyler yetiştirmeye devam ediyor. Bilimin egemen olduğu bir eğitim anlayışının, sadece gençler için değil, ülkenin geleceği için de büyük önem taşıdığına inanıyor, yenilikçiliği destekleyen, değişime açık bir vizyonla ilerliyoruz. İsmini ünlü Osmanlı bilgini Kâtip Çelebi’den alan üniversitemizin en önemli öğesi her zaman öğrencilerdir. Varoluş sebebimiz olan öğrencilere “Benim Üniversitem” gururunu yaşatmak ise en büyük hedefimiz. İyi bir üniversite eğitimi hepinizin hakkıdır. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, ekonomik, sosyal, kültürel, tarihi ve siyasi açıdan bölgesinde ve dünyada lider konuma yükselen ülkemizin üstlendiği misyonu kavramış bir bilim yuvasıdır. Ülkemize yeni ufuklar açmayı hedeflemiş olan İKÇÜ, sadece ülkemizde değil, aynı zamanda tarihi, sosyal ve kültürel birlikteliğimiz olan bölge ülkelerindeki genç beyinleri de dünyadaki bilimsel arenaya taşıyacak bir üniversite olacaktır.

Kültürlü, çağdaş, özgüveni yüksek, sosyal yaşamında başarılı ve evrensel değerlere bağlı nesiller yetiştirme gayesi ile yola çıkan üniversitemizi tercih etmek için birçok nedeniniz var…

Öğrencilerini yenilikçi ve yaratıcı düşünmeye teşvik eden, öğrenci merkezli öğrenmeyi teşvik eden üniversitemiz;  öğrencilerinin becerileri ve yeteneklerini ortaya çıkarma yönünde teşvik edici, en üst düzey teknolojik imkanlara sahip, katılımcı, demokratik bir ortamda eğitim vermek üzere kurulmuştur.

Öğrencilerimizin geri bildirimlerine büyük önem verilmekte, öğrenci temsilcilikleri, öğrenci toplulukları ve öğrenci organizasyonlarına yönelik çalışmaları desteklenmektedir.

Cazibe alanlarına yakın,  ulaşımı kolay, Yenilikçi üniversite anlayışına sahip bir İKÇÜ, Dinamik, Yenilikçi ve Yetkin Akademik kadrosu ile Türkiye için bölgesel kalkınmaya destek olabilecek, uluslararası düzeyde eğitim-öğretim ve araştırma, yapabilecek örnek bir üniversite modeli ortaya koymuştur.

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak, öğrencilerimizin iş dünyası ile “kariyer” olgusu etrafında bir araya getirmek ve profesyonel yaşamda tercih edilen bireyler olmalarını destekliyoruz.

Bu amaçla akademik ve sosyal gelişimlerine ek olarak proje ve girişimcilik eğitimleri, staj imkânları, mesleki yönelim kişilik envanterleri, ile Çalışma ve İş Kurumu ile yapılan iş başı eğitim programları ve meslek edindirme kursları gibi çalışmalar yürütmekteyiz.

3’üncü nesil üniversitelerin sahip olduğu iş ve sanayi dünyasına yönelik projeler üretebilen, girişimci ve yenilikçi, ayrıca topluma ve kente katkı sağlayan bir üniversite olarak Ar-Ge, inovasyon ve girişimcilik’ kavramlarını akademiyle buluşturma gayesindeyiz. Tüm akademik ve idari kadromuz ve değerli öğrencilerimiz İKÇÜ ailesini başarıya taşıyacak yegane gücüdür.

İletişim Bilgileri: +90(232) 329 35 35

Adres: Balatçık Kampüsü Havaalanı Şosesi Cd., 35620 Çiğli/İzmir

E-Posta: eee@ikc.edu.tr

Menüyü Kapat